HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
De Biasi: Per ditelindje dua fitore
nga Administrator   E premte, 17 Qershor 2016 14:24   pdfShtypEmail

ditelindja-de-biasiDje, tranjeri i kombetares shqiptare Gianni De Biasi ka mbushur 60 vjec. I gjithe stafi i Shqiperise me ne krye presidentin e federates shqiptare Armando Duka kane uruar tranjerin italian dhe kane festuar sebashku me nje torte ku ka qene i raprezentuar flamuri shqiptar. Nga ana e tij, De Biasi ka falenderuar presidentin dhe ne vecanti lojtaret e kombetares. Ai edhe njehere ka falenderuar te gjithe lojtaret per impenjimin e tyre ne ndeshjen kunder Frances si edhe nuk ka harruar te bej komplimentet atyre. De Biasi ka vene ne dukje edhe njehere forcen e lojtareve te tij, dhe i ka thene qe lojtaret duhet te kene besim tek cilesite qe kane. Gjithashtu De Biasi i ka kerkuar lojtareve qe si dhurate per ditelindje fitoren kunder ekipit te Rumanise dhe kualifikimin. 
Edhe stafi i albaniasoccer.com i uron tranjerit kuqezi shume suksese ne karrieren e tij si edhe sa me shume fitore ne krye te Shqiperise. 


busy
komente