HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja niset per ne France
nga Administrator   E hënë, 06 Qershor 2016 11:14   pdfShtypEmail

kombetarja-franceKombetarja shqiptare sot paradite eshte nisur per ne France, ku do te marre pjese ne finalet e Euro 2016. Para nisjes ka qene i pranishem edhe kryeministri i vendit Edvin Rama. Ai ka pershendetur ekipin dhe i ka uruar per nje perfaqesim sa me pozitiv ne France. Ne kete takim ka folur edhe presidenti Duka si edhe tranjeri De Biasi. De Biasi ka kerkuar nga lojaret impenjimin maksimal si edhe eshte shprehur se me pak fat mund te kalojme fazen e grupeve.
Ekipi yne kombetar do qendroje ne Perros-Guirec, qytet ne perendim te Frances, gjate gjithe kompeticionit France 2016. Stevitja e rradhes eshte parashikuar te jete sot mbasdite rreth ores 17:00 ne qendren sportive te ketij qyteti.
Akomodimi i kombetares sone do te jete Hotel L'Agapa.


busy
komente