HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Nje dite ndryshe per kombetaren
nga Administrator   E martë, 31 Maj 2016 09:28   pdfShtypEmail

kombetarja-vizite-vieneDje, tranjeri i kombetares shqiptare Gianni de Biasi i ka bere nje surprize lojtareve te kombetares. Ai ka vendosur qe paraditja te kalonte ne relaks dhe me lojra ne parkun e Sebersdorf 15km larg rezidences kuqezi.
Paradite grupit i jane bashkuar lojtaret qe luajten finalen e Kupes te Zvicres Kukeli dhe Veseli.
Ndersa mbasdite i gjithe delegacioni i kombetares shqiptare kane vizituar Vienen dhe muzeun historik te Neue Burg. Ne kete muze ndodhen edhe armet e heroit tone kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu.
Nderkohe ne darke jane bashkuar edhe 2 lojtaret Kaçe dhe Memushaj te cilet kishin impenjimet me skuadrat e tyre PAOK dhe Pescara.


busy
komente