HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Berat Xhimshiti debuton ne Seria A
nga Administrator   E martë, 03 Maj 2016 10:25   pdfShtypEmail

djimisti-atalanta-napoliMbrojtesi i kombetares shqiptare Berat Xhimshiti ka debutuar ne Seria A italiane. Ai eshte aktivizuar per 90 minuta ne humbjen qe skuadra e tij Atalanta ka bere ne San Paolo te Napolit. Atalanta ka humbur me rezultatin 2-1 perball ekipit te mbrojtesit shkodran te Napolit Elsaed Hysaj. Xhimshiti u trasferua nga Zurih tek Atalanta ne muajin janar dhe tani pasi Atalanta ka siguruar qenrimin ne Seria A i ka dhene mundesine mbrojtesin shqiptar te tregoje kualitetet e tij. Mbrojtesi 23-vjeçari nuk e ka nisur mire takimin por me kalimin e minutave ambjentohet dhe zhvillon nje ndeshje pozitive. Shpesh here eshte i sakte ne nderhyrjet e tij kunder goleshenuesit te Seria A, Higuain. 
Per skuadren e Napolit eshte aktivizuar per 90 minuta edhe Hysaj. Ai ka zhvilluar nje ndeshje pozitive duke konfirmuar momentin e mire qe po kalon.


busy
komente