HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ PAS Janina gati te rinovoje me Andi Lilen
nga AlbaniaSoccer   E martë, 17 Dhjetor 2013 00:00   pdfShtypEmail

andi lila pas janinaKur disa skuadra greke dhe italiane jane vene pas Andi Liles, PAS Janina po mendon ti rinovoje kontraten. Futbollisti shqiptar po ben mjaft mire me skuadren greke dhe disa ekipe e duan e jane gati te paguajne per kartonin e tij. Andi Lila eshte i lidhur me Pas Janinen deri ne fund te ketij sezoni dhe sipas rregullave te transferimeve te futbollisteve mund te futet ne bisedime me klubet te tjera jo me heret se 6 muaj para perfundimit te kontrates. Por skuadra greke po kembengul qe gjithcka te mbyllet brenda 2013, per te mos u dhene mundesi skuadrave Europiane qe te nisin kontaktet me futbollistin shqiptar. Andi Lila u transferua te Pas Janina ne Qershor te 2011, ndersa ka zhvilluar me skuadren greke 63 ndeshje.


busy
komente