HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Levizjet/ Udineze gati te marre Armando Vajushin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 09 Dhjetor 2013 23:14   pdfShtypEmail

armando vajushiArmando Vajushi mund te lere skuadren e Liteksit per nje aventure te re ne Itali. Udineze prej disa muajsh po e ndjek me mjaft vemendje ecurine e tij. Sulmuesi po shkelqen me Liteksin ne Bullgari dhe ne kampionat ai ka shenuar 8 gola. Nje vit me pare Vajushi mori edhe pashaporten bullgare dhe kjo i jep lehtesi te medha per te luajtur ne Serine A. Udineze eshte gati te paguaj nje shume te konsiderueshme parash per ta bindur lojtarin te lere Bullgarine dhe Liteksin te shese kartonin e tij.


busy
komente