HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Lila denon PAS Janinen me karton te kuq dhe 11-metersh
nga AlbaniaSoccer   E diel, 08 Dhjetor 2013 21:23   pdfShtypEmail

andi lila pas janinaPAS Janina eshte mundur ne transferte dhe nje nga fajtoret e humbjes ka qene shqiptari Andi Lila. Ne minuten e 29 ai eshte ndeshkuar me karton te kuq pasi ka shkaktuar nje 11 metersh dhe skuadra e tij ka pesuar golin e pare. Lila eshte larguar para kohe ndersa ne fushe ka mbetur shqiptari tjeter Emiljano Vila qe per here te pare ka provuar veten te luaj si mbrojtes i majte, nje aventure qe nuk ka shkuar edhe aq mire per te pasi Janina eshte mundur ne perfundim me rezultatin 2-0.


busy
komente