HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Vajushi shenon nje tjeter gol per Liteksin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 07 Dhjetor 2013 21:58   pdfShtypEmail

armando vajushiArmando Vajushi ka shenuar serish. Liteksi i ka dy yjet nga Shqiperia dhe kur nuk shenon njeri e ben tjetri. Ne mesjave shenoi Gjasula te shtunen ja ka dale Vajushi. Skuadra e Litekit ka shenuar nje tjeter fitore te rendesishme ne luften per titull duke mundur ne transferte skuadren e Slavias se Sofies per ti qendruar prane Ludogorets. Vajushi ka shenuar nje nga dy golat e fitores qe Liteks ka marre me rezultatin 1-2. Per te ky ishte goli i tete per shkodranin qe shume shpejt do ta shohi veten te kerkuar nga shume skuadra europiane.


busy
komente