HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bullgari/ Shenon Jurgen Gjasula per Litex Lovech
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 18:52   pdfShtypEmail

Jürgen GjasulaMesfushori i kombetares se Shqiperise, Jurgen Gjasula ka shenuar gol ne fitoren 4-1 qe skuadra Litex arriti ne fushen e Lyubimets2007. Gjasula realizoi ne minuten e 38-te duke engjitur ne epersi 2-0 skuadren e tij. Mesfushori shqiptar u zevendesua ne minuten e 82-te. Nderkohe, edhe Armando Vajushi, sulmuesi tjeter shqiptar qe luan me Litex, u aktivizua si titullar deri ne minuten e 69-te duke u zevendesuar me pas nga Manolov i cili dy minuta para perfundimit shenoi golin e katert per Litex. Goli i shenuar nga Gjasula ishte i gjashti per mesfushorin shqiptar ne 17 ndeshjet qe ai eshte aktivizuar.


busy
komente