HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kanada 2015/ Norvegji – Shqiperi 7-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Tetor 2013 21:16   pdfShtypEmail

femratShqiperia e femrave ka marre nje tjeter humbje ne eleminatoret qe vlejne per boterorin “Kanada 2015”. Norvegjia nuk eshte kursyer por i ka shenuar vajzave kuqezi 7 gola pa i lejuar te bejne asgje. Shqiperia ka pesuar ne Sarpsborg nje humbje te thelle pa marre asgjhe pas tre ndeshjeve. Skuadra e drejtuar nga Rraklli eshte ende larg nivelit ku nevojitet te luash ne te tilla prezantime nderkombetare ndaj dhe ne te ardhmen duhet punuar fort. Ndeshja e ardhshme e Shqiperise zhvillohet te merkuren, me 30 tetor ne stadiumin “Niko Dovana” ne Durres, kunder Greqise, nje takim ku synohen piket e para per prestigj.


busy
komente