HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lorik Cana: De Biazi na beri te besojme kualifikimin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 25 Tetor 2013 21:41   pdfShtypEmail

lorik cana kombetareLorik Cana per mediat italiane ka folur dhe vleresuar Xhani De Biazin dhe ka vlersuar punen e FSHF qe arriti te rinovonte me te. “Jam me shume i lumtur per rinovimin e De Biazit. Te gjithe e prisnin kete gje, sepse te gjithe kemi pare punen qe ka kryer me skuadren ne keto dy vitet e fundit. Ka sjelle nje fryme te re ne grup, perveç se ka lancuar dhe shume lojtare te rinj. Me te ne drejtim kemi shpreshuar per here te pare ne endrren Boteror. Nje enderr qe per fat te keq ne fund nuk eshte realizuar. Gjithsesi puna e tij dhe ajo e stafit te tij ka qene me te vertete positive. Mendoj se rinovimi tij eshte me te vertete nje lajm i mire per te ardhmen e kombetares tone. E vertete qe Boterori ishte nje enderr per ne, por ne fillim te kualifikueseve kjo enderr nuk ekzistonte aspak. E kemi krijuar ne, duke e kthyer ne nje realitet. Kemi bere qe çdo shqiptar te identifikohej me kombetaren e tij dhe per here te pare ne histori kjo enderr ka qene me te vertete prane. Shpresat tona dhe pritshmerite tona ishin te medha, per kete zhgenjimi final ka qene shume i madh, sepse donim ti benim nje dhurate te gjithe njerzve, por nuk ja kemi arritur. Tani duhet te jemi realist dhe duhet te hedhim nje hap perpara. Jemi duke bere progrese por per te thene nese mund te arrijme kualifikimin ne Europian”, ka deklaruar kapiteni i Shqiperise Lorik Cana.


busy
komente