HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Kace percan greket e PAOK
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 25 Shtator 2013 21:16   pdfShtypEmail

Ergys-KaçeErgys Kace eshte personazhi i momentit. Nje numer i madh problemesh per te me greket e kane bere mesfushorin nga Korca ta gjeje veten pothuajse cdo dite ne mediat shqiptare dhe greke. Vendimi i PAOK per ta lene jashte skuadres futbollistin e talentuar ka sjelle nje rremuje ne Greqi. Trajneri i PAOK ka dale kunder klubit duke kerkuar rikthimin ne skuader te lojtarit . Huub Stevens, i cili nuk arrin ta zbertheje nje histeri te tille kunder djaloshit 20-vjeçar, ndaj te cilit vazhdon te ushtrohet nje presion i madh edhe pse ai ka dale hapur duke kerkuar falje per gjestin e tij. Sipas faqes se specializuar Sportdog.gr, Stevens i kundervihet shoqerise, duke e cilesuar te pakuptueshem vendimin per ta pezulluar lojtarin kuqezi. Tekniku beson se djaloshit i duhet dhene edhe nje mundesi, pasi eshte nje lojtar i ri dhe shume i talentuar.


busy
komente