HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Tjeter rekord historik ne renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 04 Korrik 2013 14:15   pdfShtypEmail

kombTARJABarazimi i 7 Qershorit me Norvegjine e ndihmon Kombetaren Shqiptare te fitoje edhe nje pozicion ne klasififikimin e pergjithshem te FIFA-s per muajin e kaluar. Ekipi i drejtuar nga trajneri Xani De Biasi ngjitet keshtu ne vendin e 37-te te klasifikimit me 689 pike ne total, duke lene pas edhe kombetaren e Japonise, kampione ne fuqi e Azise. Ne krahasim me muajin e shkuar, Shqiperia ka humbur vetem nje pike, por duke pare humbjen e terrenit nga shume skuadra, kjo i ka ndihmuar kuqezinjte te regjistrojne nje tjeter arritje historike.


busy
komente