HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 26 Tetor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Salihi shënon në fitoren e thellë të Rapidit
nga AlbaniaSoccer   E diel, 25 Tetor 2009 20:26   pdfShtypEmail

hamdi_salihi_rapidSulmuesi i kombëtares Shqiptare, Hamdi Salihi ka shënuar golin e tretë për skuadrën e Rapidit të Vjenës në fitoren 4-0 që arriti ndaj Matersburg. Ky gol ishte i shtati per te ne kete kampionat. Ai e ka filluar ndeshjen si titullar dhe është zëvëndësuar në minutën e 90-të nga Trimmel. Skuadra e Rapidit rënditet e treta në kampionatin Austriak me një ndeshje me pak, se dy skuadrat që ndodhen sipër tij.

Kel Naraci


busy
komente