HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Publikohet lista per miqesoret e nentorit, po kush eshte trajneri?!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 05 Nentor 2011 00:20   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseFederata Shqiptare e Futbollit ka publikuar sot listen e 22 lojtareve te grumbulluar per dy ndeshjet miqesore te muajit nentor. Ne mungese te trajnerit, me te cilin nuk dihet ende se cfare do te behet e kur do te zgjidhet, FSHF i ka perzgjedhur vete lojtaret dhe per momentin mendohet qe boshnjaku Mustedanagic do te drejtoje skuadren kuqezi.

Ne kete liste te bere publike spikat rikthimi Emiljano Viles, thirrja e Xhevair Sukaj dhe mungesa Klodian Duros. Pjesa tjeter jane po ata qe kane qene edhe nen urdhrat e Kuzhes.

Gjate ketij muaji Shqiperia do te luaj ne 11 nentor me Azerbaxhanin dhe ne 15 nentor me Maqedonine.

Lista e plote e lojtareve te grumbulluar

Isli Hidi

Orges Shehi

Andi Lila

Kristi Vangjeli

Armend Dallku

Lorik Cana

Debatik Curri

Franc Veliu

Ansi Agolli

Admir Teli

Ervin Bulku

Emiliano Vila

Sabien Lilaj

Gilman Lika

Jahmir Hyka

Gjergji Muzaka

Oside Roshi

Elis Bakaj

Ahmed Januzi

Erjon Bogdani

Xhevahir Sukaj

Hambi Salihi


busy
komente