HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Erjon Bogdani fiton penallti dhe shenon
nga AlbaniaSoccer   E diel, 20 Shtator 2009 15:42   pdfShtypEmail

bogdani_kievo_gol__518212477Erjon Bogdani ka realizuar golin e pare per Kievon kete sezon. Ne fitoren qe Kievo arriti ne shtepine e saj ndaj Xhenoa 3-1, Er-Bomber qe luajti si titullar qe nga minuta e pare shenoi golin e dyte per skuadren e tij duke i dhene avantazhin provizor 2-0 ne minuten e 7-te. Ne minuten e peste te takimit sulmuesi shqiptar fitoi nje penallti pasi u pengua ne zonen e rreptesise. Bogdani, ne minuten e 63-te te takimit u zevendesua.


Kel Naraci


busy
komente