HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 07 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hamdi Salihi kalon tek Rapid i Vjenes
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 31 Gusht 2009 21:55   pdfShtypEmail
salihiSulmuesi i kombetares shqiptare Hamdi Salihi ne diten e fundit te levizjeve ka kaluar tek skuadra e Rapid te Vjenes me te cilen ka rene dakort per te mbajtur lidhje 3 vjecare. Salihi eshte njeri prej sulmuesave kryesor ne kampionatin Austriak dhe Rapid e Vjenes ka qene ne ndjekje te lojtarit shqiptar per nje periudhe disa mujore. Salihi, ne 82 ndeshjet e luajtura per SV Ried gjate periudhes qe ai u aktivizua me skuadren ka realizuar 34 gola.

Lavderim Nuhiu

busy
komente