HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 30 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria 1/ Elbasani mund Pogradecin, Terbuni "shkaterron" Mamurrasin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 17:12   pdfShtypEmail

kategoria1 apolonia elbasaniElbasani vazhdon te komandoj renditjen e kampionatit te kategorise se pare. Fitorja e arritur sot ne qytetitn e Pogradecit i jep me teper siguri  “portokallinjeve” . Skuadra e Files eshte shkeputur dy pike me shume dhe ndaj skuadres se vendit te dyte, Aplolonise. Fieraket  nuk kane shkuar me shume se barazimi 0-0, ndaj kamzalinjeve, ne ndeshjen e zhvilluar ne fushen asnjanese te Beratit.  Ne ndeshjet e tjera  ajo qe perben suprizen ishte skuadra e Terbunit te Pukes  e cila ka fituar me rezultat te thelle 5-1, ne transferte ndaj skuadres se vendit te fundit, Mamunrrasit. Takimi mes tyre  eshte  zhvilluar ne fushen asnjanese te Yrshekut. Vete rezultati i arritur ne perfundiim te ndeshjes flet qarte per lojen qe zhvilluan skuadrat. Fitore te rendesishme ka marre dhe skuadra e Himares . Dygoleshi i Dervishit i ka dhene me shume siguri skuadres himariote e cila e sheh vehten ne vendion e dhjete ne renditje. Sarandjotet me fitoren e arritur para sportdashesve te tyre ku ka mundur me loje dhe rezultat skuadren e Burrelit, jane ngjitur ne renditje. Burreli duhet pranuar qe nuk po kalon momente te mira ne kete kampionat. Fitorja e ka ngjtur skuadren e Hysit ne vendin e trete, c’ka i shton  ketij kampionati dhe nje pretendent me shume per te synuar kalimin sezonin e ardhshem ne kampionatin e me te mireve. Peqinasit bene nje hap fals ne Patos,  ndaj Albetrolit. Formacioni i Branices konsiderohej favorit ndaj debutuesve, por barazimi 1-1 ia veshtireson Peqinasve mundesite per tu rikthyer na kampionatn e superliges Ne barazim perfundoi dhe ndeshja e zhvilluar ne Puke mes Ades dhe Velecikut.  Ndeshja mes tyre u zhvillua disa minuta me vonese per shkak te reshjeve te bores . Futbollistet e Ades  pothuajse gjate gjthe takimit kane luajtur me nje lojtar me pak, pasi  Tole u ndeshkua me karton te kuq.  Nderkohe  goli i Ahmetajt ne minute e  71-te te ndeshjes i mban blute ne vendin e gjashte me 18 pike. Beratasit te pozicionuar ne vendin e tete do ta kene shume te veshtire qe ti afrohet skuadrave te kreut, per vete ecurine jo te mire qe kane patur ne kete kampionat. Ndeshjet e javes se 13 – te do te zhvilohen javen e ardheshme, ku spikat kryendeshja mes Elbasanit dhe Aplonise qe do te jete ne qender te vemendjes     

    Ndeshjet e javes se 12 – te Kategorise se pare.

1. Dinamo – Tomorri   1-0

 

Shenues : Aahmetaj  71’

 

 

 

2. Butrinti  -  Burreli  4-2

 

Shenues :  Dalipaj 21’ , Bytyci 50’, Raboshta  62’, Bazaj 73’  Dautaj 90’( 11m), Pepaj 90+2

 

3. Veleciku – Ada 1-1

 

Shenues : Fishta  86’    Pepa 21’ 

 

4. Albetrol  - Shkumbini  1-1

 

Shenues :   Bratja 63’,  Qemeri 33(Autog)

 

5. Himara – Luftetari  2-0

 

Shenues :  Dervishi  63’  82’ 

 

6.  Mamurrasi  - Terbuni   1-5

 

Shenues : Lama 66 ‘,  Agasrta 16’, 35’, Lagerta 60’, Mziu  80, 82   

 

7. Pogradeci  - Elbasani   0-1

 

Shenues:  Hila  51’

 

8. Apolonia – Kamza  0-0


busy
komente