HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 29 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Maqedonise/ Shkendija, Renova dhe Drita kalojne ne ¼
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 27 Shtator 2012 19:26   pdfShtypEmail

kupa_e_maqedonis___132304198Skuadra e Pelisterit, është skuadra e fundit e cila ka siguruar kualifikimin në mesin e tetë ekipeve më të mira në vend në kuadër të garave të Kupës. Manstirasit me rezultatin e përgjithshëm 6-1 e kanë eliminuar ekipin e Babi nga Shtipi. Ndeshja e zhvilluar sot në Shtip u mbyll me barazimin 1-1. Nga dita e djeshme kualifikim në ¼ e finales kishin siguruar të gjitha skuadrat favorite në mesin e të cilave Renova me rezultatin e përgjithshëm 1-0 e mundi 11 Oktomvrin nga Prilepi. Shkëndija dhe Metalurgu në terren mysafir arritën të sigurojnë kualifikimin në fazën tjetër të garave, ndërsa Vardari pa probleme e mundi Euromilkun.


Rezultatet e 1/8 së finales

Bregallnica - Shkëndija 0-1
Drita -
Pobeda Junior             2-0
Sileksi
- Bashkimi                  3-0
Renova
– 11 Oktomvri          5-0
Euromilk - Vardari 1-2
Horizont T. - Metalurg 0-1
Teteksi
- Lokomotiva            7-0
Babi - Pelisteri 1-1


busy
komente