HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Metalurgu kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim nga Shaqiri
nga AlbaniaSoccer   E martë, 21 Maj 2013 21:27   pdfShtypEmail

artim_shaqiriKlubi Futbollistik ‘Metalurg’ ka ngritur akt padi kundër trajnerit të Shkëndijës, Artim Shaqirit në Gjykatën Themelore në Shkup. Në kumtesën e klubit shkruan se padia është ngritur për shkak të akuzave dhe shpifjeve ndaj futbollistëve të Metalurgut nga trajneri i Shkëndijës, Artim Shaqiri, të cilat u publikuan në të përditshmen sportive ‘Makedonski Sport’ më 9 maj, pas sfidës Shkëndija – Metalurg. Më tej në kumtesën e KF Metalurg thuhet se dëmshpërblimi të cilën e kërkon kap shifrën prej 6 milion denarë ose 100 mijë eurosh. Ndryshe sfida Shkëndija – Metalurgu, e zhvilluar në Tetovë u mbyll me barazim 1-1, ndërsa trajneri Artim Shaqiri akuzoi futbollistët e Metalurgut se janë munduar të ofrojnë të holla futbollistëve tetovar për të nxjerr rezultat pozitiv.


busy
komente