HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 29 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Tre futbollistet shqiptar thirren ne kombetare
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 07 Nentor 2012 16:07   pdfShtypEmail

maqedoniaTre futbollistët shqiptar që luajnë në përfaqësuesen e Maqedonisë, Agim Ibraimi, Muhamed Demiri dhe Ferhan Hasani, kanë marrë ftesën nga trajneri Janevski për të luajtur edhe në ndeshjen kontrolluese me Slloveninë. Kapiteni Pandev dhe Novevski janë lënë të lire.

Trajneri i përfaqësueses së Maqedonisë në futboll, Çedomir Janevski, sot ka bërë publike listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kontrollueseve me Slloveninë e cila më 14 nëntor do të zhvillohet në Shkup. Në mesin e emrave të rinj për përballjen me Slloveninë, Janevski në repartin sulmues ka  ftuar sulmuesin e skuadrës zvicerane të Cyrihut, Hadis Jahoviq, këtij shoqëri do ti bëjë Aleksandar Trajkovski. Emra të rinjë në mbrojtje janë: mbrojtësi i majtë i Vardarit, Mite Cikarski si dhe i rikthyeri në kombëtare Aleksandar Todorovski nga Polonia. Në mes fushë janë ftuar Dejan Bllazhevski i Turnovës dhe Ostoja Stjepanoviq i Vardarit. Treshja shqiptare : Agim Ibraimi, Muhamed Demiri e Ferhan Hasani do të jenë aktiv edhe në këtë ndeshje me Slloveninë. Me kërkesë të skuadrave të tyre kësaj radhe Janevski i ka lënë të lirë, kapitenin Goran Pandev dhe Nikollçe Novevski. Ekipi kombëtar grumbullimin e parë do ta ketë më 12 nëntor në Shkup.


busy
komente