HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 13 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racist"!

Metalurg Donetsk coach, Yuri Maximov, has a previously untold story of the four Albanian players, Dorian Bylykbashi, Isli Hidi, Ervin Bulku and Ansi Agolli. “Maximov “hated” all of us, all  ...

Europa League/ Hoxha and Musolli get Albanian citizenship!

Tomorrow, KF Kukësi will be playing a very important game against Metalurg Donetsk in the Europa League qualification. However the Albanian team stumbled upon some problems only days before the ...

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopings FC

17 year old Venera Rexhi, born and raised in Sweden has decided to leave her team Borens IK and instead sign a contract with Linköpings FC. Venera has been on ...

Champions League / Skënderbeu hoping 'third time's a charm'

President Ardian Takaj is hoping "third time's a charm" for KS Skënderbeu as they look to progress from the second qualifying round at the expense of Neftçi PFK.President Ardian Takaj ...

https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/423651dorian_bylykbashi_gol_krivbas_ndaj_vorksla11.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/277348yll_hoxha.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/741790venera_rexha.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9467861.jpg
News Image

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racis

...

News Image

Europa League/ Hoxha and Musolli get Alb

...

News Image

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopin

...

News Image

Champions League / Skënderbeu hoping 'th

...

English

Albanian soccer news in english language.Albania/ National Team keep climbing in FIFA's World Ranking
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 06 Korrik 2013 06:21    pdfShtypEmail
fifa logo-newLast month's draw against Norway (1-1) in the World Cup Qualification gave us only one point to collect. Despite this Albania climbed another spot in FIFA's World Ranking table that was updated a...
Lexo ma...
 
Livescore Albania / All Albanian League matches LIVE
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 09 Prill 2011 13:36    pdfShtypEmail
livescore_albaniasoccerAt www.albaniasoccer.com we invite everyone to follow LIVE all the matches of the Albanian League - Kategoria Superiore, Kategoria 1 and Kosova SuperLeague

Click the link below

ALBANIA LEAGUES -...
Lexo ma...
 
Buy Albanian soccer Jersey
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 09 Shkurt 2011 13:10    pdfShtypEmail
fanela1Now at the Albaniasoccer Store, you are able to purchase the Albanian National team soccer jersey, home and away kit. The new uniforms, include the jersey and shorts on all sizes
You can purchase the...
Lexo ma...
 
EURO 2012 / Debatik Curri will mis 6-8 months
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 23 Shtator 2010 10:23    pdfShtypEmail
debatik_currri_genclerbirligiThe Albanian National team central defender Debatik Curri will miss 6-8 months after he injured his  ligaments on his right knee. Curri hurt himself during practice on Wednesday. His team doctors...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL