HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Qershor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racist"!

Metalurg Donetsk coach, Yuri Maximov, has a previously untold story of the four Albanian players, Dorian Bylykbashi, Isli Hidi, Ervin Bulku and Ansi Agolli. “Maximov “hated” all of us, all  ...

Europa League/ Hoxha and Musolli get Albanian citizenship!

Tomorrow, KF Kukësi will be playing a very important game against Metalurg Donetsk in the Europa League qualification. However the Albanian team stumbled upon some problems only days before the ...

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopings FC

17 year old Venera Rexhi, born and raised in Sweden has decided to leave her team Borens IK and instead sign a contract with Linköpings FC. Venera has been on ...

Champions League / Skënderbeu hoping 'third time's a charm'

President Ardian Takaj is hoping "third time's a charm" for KS Skënderbeu as they look to progress from the second qualifying round at the expense of Neftçi PFK.President Ardian Takaj ...

https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/423651dorian_bylykbashi_gol_krivbas_ndaj_vorksla11.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/277348yll_hoxha.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/741790venera_rexha.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9467861.jpg
News Image

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racis

...

News Image

Europa League/ Hoxha and Musolli get Alb

...

News Image

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopin

...

News Image

Champions League / Skënderbeu hoping 'th

...

English

Albanian soccer news in english language.Friendly match: Albania-FC 08 Hasloh 2-0
nga AlbaniaSoccer    E premte, 09 Tetor 2009 01:57    pdfShtypEmail
shqiperia_feston_golAlbania National team has played their first friendly match during their training session on Germany, as part of team's preparation before last qualifying match against Sweden on October 14...
Lexo ma...
 
All three "Kosovars" injured for U-21 Sweden
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 07 Tetor 2009 03:46    pdfShtypEmail
emir_bajrami_sweden_Two native Kosovo players, Emir Bajrami - Midfielder for Elfsborg and Agon Mehmeti- Striker for Malmo FF are both injured and can't participate for Sweden on the U-21 game against Kazakhstan...
Lexo ma...
 
Ervin Bulku injured, questionable against Sweden
nga AlbaniaSoccer    E martë, 06 Tetor 2009 11:50    pdfShtypEmail
bulku_demtohet_krivbasThe Albanian international Ervin Bulku, was injured last weekend during his team's match -  Krivbas on the Vyscha Liga. Krivbas lost the match and Bulku left the game as he suffered an injury...
Lexo ma...
 
Josip Kuze named Albanian squad
nga AlbaniaSoccer    E martë, 06 Tetor 2009 11:38    pdfShtypEmail
kombetarja_ne_malteCoach Josip Kuze has named the Albanian squad for the last qualifiers match against Sweden on October 14, 2009. Kuze and the team will prepare and continue their training days in Germany prior...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL