HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Qershor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racist"!

Metalurg Donetsk coach, Yuri Maximov, has a previously untold story of the four Albanian players, Dorian Bylykbashi, Isli Hidi, Ervin Bulku and Ansi Agolli. “Maximov “hated” all of us, all  ...

Europa League/ Hoxha and Musolli get Albanian citizenship!

Tomorrow, KF Kukësi will be playing a very important game against Metalurg Donetsk in the Europa League qualification. However the Albanian team stumbled upon some problems only days before the ...

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopings FC

17 year old Venera Rexhi, born and raised in Sweden has decided to leave her team Borens IK and instead sign a contract with Linköpings FC. Venera has been on ...

Champions League / Skënderbeu hoping 'third time's a charm'

President Ardian Takaj is hoping "third time's a charm" for KS Skënderbeu as they look to progress from the second qualifying round at the expense of Neftçi PFK.President Ardian Takaj ...

https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/423651dorian_bylykbashi_gol_krivbas_ndaj_vorksla11.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/277348yll_hoxha.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/741790venera_rexha.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9467861.jpg
News Image

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racis

...

News Image

Europa League/ Hoxha and Musolli get Alb

...

News Image

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopin

...

News Image

Champions League / Skënderbeu hoping 'th

...

English

Albanian soccer news in english language.Kategoria 1 / Edi Zhupa in helm at Kamza
nga AlbaniaSoccer    E premte, 06 Gusht 2010 04:39    pdfShtypEmail
edmond_zhupa_Edi Zhupa was named the new head coach of Kamza. President of the team Naim Qarri introduced Zhupa in front of the media, hoping the new head coach of the team will help Kamza to play on the Albanian...
Lexo ma...
 
No stopping Dinamo in Albania
nga Administrator    E martë, 09 Shkurt 2010 23:52    pdfShtypEmail
With Elis Bakaj and Fatjon Sefa proving a deadly combination up front, KS Dinamo Tirana are steam-rolling their rivals in the Albanian Kategoria Superiore; they are, says KS Vllaznia coach Roland...
Lexo ma...
 
Irony / Play «luxurious» friendly and have no snow blower !
nga AlbaniaSoccer    E diel, 24 Janar 2010 17:38    pdfShtypEmail
fusha_ersekes_duke_pastruar_thumbWhat’s funny about some of the Albanian clubs President, makes everyone wonder. In a country were poverty has captured the majority of population, a President of the team Gramozi, offers 2.5...
Lexo ma...
 
Gramozi - Real Madrid, a moment of silence!
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 20 Janar 2010 05:28    pdfShtypEmail
panajot_pano_Before the start of the friendly match Gramozi - Real Madrid, in memoriam of the Greatest Soccer Player in Albania, the legendary Panajot Pano, it will be a moment of silence. As a sign of respect...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL