HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 05 Dhjetor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kualifikimi EURO 2016 - France 2016
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 8 - E hënë, 07. Shtator 2015 - 22:45 h

ShqiperiPortugali
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E hënë, 07 Shtator 2015
Match Time :22:45 h
 
Playground :ELBASAN ARENA
Match referee(s):Mathias KLASENIUS, Jonas ERIKSSON, Mehmet CULUM, Daniel WAMMARK
 
Spektatore: 13.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
   • 92' : Miguel VELOSO ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 23' : Berat DJIMSITI ( 1 )
   • 43' : Amir ABRASHI ( 1 )
   • 82' : Luis NANI ( 1 )

    Permbledhja

   Min 93 Albitri mbyll gjithqka me fitoren e Portugalise 1-0

   Min 92 Veloso shenon me koke

   Min 92 Korne per Portugaline

   Min 90 Gjyqtari akordon 3 minuta shtese

   Min 89 Faull i Eder ne dem te Agollit

   Min 88 Veloso gjuan jashte

   Min 87 Xhaka gjuan jashte

   Min 86 Del Cikalleshi futet Balaj

   Min 85 Faull mbi Xhaken ne hyrje te zones

   Min 84 Behet gati Balaj

   Min 82 Nani ndeshkohet me karton te verdhe per nje faull mbi Canen

   Min 80 Eliseu dergon topin jashte i vetem kunder Berishes

   Min 80 Xhaka ndalet ne korne

   Min 78 Lenjani gjuan dhe nje mbrojtes devijon ne korne

   Min 77 Ronaldo gjuan fort dhe Berisha grushton

   Min 76 Danny zevendesohet nga Eder

   Min 75 Cikalleshi gjuan dhe topi i devijuar rrahe shtyllen ne vazhdim te aksionit Roshi rrezohet ne zone por per albitrin ska penallti

   Min 71 Kryhet zevendesimi midis Roshit dhe Gashit

   Min 69 Korne per Portugaline pa rezultat.Roshi eshte gati te zevendesojne Gashin

   Min 68 Xhaka shkakton faull ne sulm

   Min 66 Ronaldo ndalet ne pozicjon jashte lojet

   Min 64 Ajeti rikthehet

   Min 62 Ajeti demtohet ne shpatull

   Min 60 Danny gjuan lehte dhe pret Berisha

   Min 58 Gjimshiti shkakton faull ndaj Nani

   Min 54 Portugalia zevendeson Vieirinha me Cedric dhe De Biasi hedh ne fushe Bashen ne vend te Abrashit

   Min 53 Gjimshiti Tenton porten nga kendorja por perseri topi devijohet ne kendore

   Min 52 Cikalleshi gjuan fort dhe Carvalho devijon ne kendore

   Min 51 Nani xhiron ne porte nje kros por Berisha pret i sigurt

   Min 48 Gashin humbet rast te mire

   Min 46 Rifillon ndeshja pa ndryshime

    

   Min 45 Albitri fishkellen per mbylljen e pjeses se pare ne barazim pa gola

   Min 45 Gashi gjuan dhe pret Rui Patricio

   Min 43 Abrashi merr karton te verdhe pas nje nderhyrje te ashper ndaj Danilos

   Min 40 Gjimshiti mbyll mjaft bukur nje kundersulm te portugezeve

   Min 39 Bernardo Silva gjuan shume bukur ne hyrje te zones por topi perfundon pak jashte portes shqiptare

   Min 38 Cana fiton nje rivenje anesore ne dyluftim me Veloso

   Min 36 Cikalleshi gjuan dobet dhe gjuajtja e devijuar nga nje mbrojtes pritet pa problem nga portjeri portugez

   Min 32 Ronaldo ndalet ne pozicjon jashte lojet

   Min 29 Berisha devijon ne korne nje gjuajtje nga jashte te Ronaldos

   Min 29 Xhaka merr topin me dore afer zones portugeze

   Min 26 Berisha del dhe i heq topin Ronaldos i nisur drejt zones i vetem

   Min 25 Nani shkakton faul ndaj Canes 

   Min 23 Gjimshiti nderhyn ashper kunder Nani dhe albitri e ndeshkon me karton te verdhe

   Min Min 21 Veloso gabon gjuajtjen

   Min 19 Cana ndale shume buku Ronaldon

   Min 14 Ronaldo simulon ne zonen shqiptare

   Min 13 Ronaldo godet shtyllen nga zhvillimi i kendores edhe pse ne pozicjon jashte loje te pa pare nga anesori.

   Min 12 Berisha devijon ne kendore nje gjuajtje te Ronaldos

   Min 12 Cana byll bukur nje aksion te Nani

   Min 11 Pozicjon jashte loje per Portugaline

   Min 8 Veloso hkakton faull ne esfushe

   Min 5 Agolli kroson ne zone pa rezultat

   Min 4 Goditje kendit per Portugaline por pa rezultat

   Min 3 Pozicjon jashte loje per Portugaline

   Min 1 Rivenje anesore per Shqiperine

   Min 0 Fillon ndeshja ne pranine e nje publikut te mbrekullueshem