HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 21 Mars 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kualifikimi EURO 2016 - France 2016
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 5 - E diel, 29. Mars 2015 - 20:00 h

ShqiperiArmenia
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 29 Mars 2015
Match Time :20:00 h
Match number :1
 
Playground :ELBASAN ARENA
Match referee(s):Raul CABANERO, David Fernández BORBALAN , Jorge Canelo PRIETO, Roberto Diaz Perez Del PALOMAR
 
Spektatore: 18.000
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Autogol
  • 4' : Mergim MAVRAJ ( 1 )
   Gol
   • 77' : Mergim MAVRAJ ( 1 )
   • 82' : Shkelzen GASHI ( 1 )
    Karton i verdhe
    • 20' : Lorik CANA ( 1 )
    • 84' : Ermir Lenjani ( 1 )
    • 93' : Sokol CIKALLESHI ( 1 )
    • 38' : Marcos PIZZELLI ( 1 )
    • 50' : Hovhannes HAMBARTSUMYAN ( 1 )
    • 86' : Robert ARZUMANYAN ( 1 )
    Karton i verdhe-kuq
     • 70' : Hovhannes HAMBARTSUMYAN ( 1 )

      Permbledhja

     Min 94 Fitoreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.Mbyllet gjithqka me fitoren e merituar te Shqiperise

     Min 93 Karton i verdhe per Cikalleshin

     Min 91 Gjyqtari akordon 3 minuta shtese

     Min 90 Armenet godasin shtyllen.Ne kete rast fati eshte me ne

     Min 90 Perseri goditje nga kendi per miqte

     Min 89 Goditje nga kendi per Armenine

     Min 89 Faull mbi Cikalleshin

     Min 86 Karton i verdhe per Arzumanyan

     Min 84 Karton i verdhe per Lenjanin

     Min 84 Del Edigaryan dhe futet Korian per Armenine

     Min 82 Goooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll shenon Gashi me koke nga nje kros i Lenjanit

     Min 80 Salihi me roveshiate gjuan jashte

     Min 79 Gjuan Lenjani pret portjeri

     Min 77  GooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMavraj shenon me koke

     Min 76 Korne per armenet pa rezultat

     Min 73 Cikalleshi godet perseri shtyllen 

     Min 72 Gjuan Salihi pret portjeri

     Min 71Mavraj gjuan por topi ndalet nga shtylla dhe portjeri

     Min 70 Kartoni i dyte i verdhe per Hambartsumyan

     Min 69 Korne per kuqezite.Kroson Xhaka largon portjeri

     Min 68 Del Roshi dhe futet Salihi per Shqiperine

     Min 66 zevendesim per Armenine.Del Manucharyan dhe futet Hovhannisyan

     Min 64 Gjuan Gashi por topi perfundon jashte

     Min 63 Pizzelli gjuan nga jashte dhe topi perfundon pak mbi traverse

     Min 60 Faull mbi Xhaken ne mesfushe

     Min 58 Nje penallti e paster mbi Cikalleshin qe mbahet nga mbrojtesi por albitri nuk akordon asgje

     Min 56 Goditje kendit nga Xhaka pa rezultat

     Min 55 Gashi gjuan lehte dhe largon mbrojtesi

     Min 54 Movsisyan gjuan jashte

     Min 52 Lenjanin gjuan jashte me koke

     Min 50 Faull e Hambartsumyan mbi Lenjanin dhe ndeshkohet me karton te verdhe

     Min 46 fillon pjesa e dyte me 2 zevendesime per Shqiperine.Dalin nAbrashi dhe Memushaj dhe futen Lenjani dhe Gashi

      

     Min 45+1 Mbyllet pjesa e pare ne dizavantazh te nje golit per kuqezite

     Min 45+1  Cikalleshi godet me koke por topi shkon ne doren e Berezovskit

     Min 45+1  Akordohet nje minute shtese

     Min 45 Kroson Agolli ne zone por Cana godet jashte me koke

     Min 44 Faull mbi Xhaken ne hyrje te zones armene dhe albitri fishkellen me ne fund

     Min 43 Faull evident mbi Cikalleshin por albitri nuk jep asgje

     Min 38 Pizzelli ndeshkohet me nje karton te verdhe per nje faull ne dem te Mavrajt

     Min 37 Memushajt i fishkellehet nje faull ne zone inegzistente

     Min 34 Aksion personal i Cikalleshit nga e majta qe futet ne zone dhe gjuan por topi godet shtyllen pingule

     Min 32 Cikalleshi shkakton faull ne zonen e Arenise

     Min 30 Movsisyan kroson ne zone por askush nuk e frytzon kroin e tije

     Min 27 Cana shkakton faull ne sulm sipas albitrit spanjoll

     Min 24 Movsisyan gjuan nga larg por jashte kuadratit te Berishes

     Min 21 Pozicjon jashte lojet per armenet

     Min 20 Cana shkakton faull ne hyrje te zones ne krahun e djathte dhe ndeshkohet me karton te verdhe

     Min 19 Abrashi humbet nje rast teper te thjeshte me koke godet jashte fare prane portes nga nje kros i Agollit nga e majta

     Min 18 Rikthehet ne fushe Hysaj

     Min 16 Hysaj demtohet dhe ngrihen ne nxemje Lila dhe Curri

     Min 15 Kros i Agollit dhe goditje me koke e Xhakes qe perfundon jashte

     Min 14 Gjuajtje nga larg e armeneve por Berisha bllokon ne dy kohe

     Min 11 Cikalleshi shkakton faull ne sulm

     Min 6 Memushaj shkakton faull ne sulm

     Min 4 Armenia kalon ne avantazh me nje autogol te Mavrajt pas nje aksionit personal te Mkhitaryan

     Min 0 Fillon ndeshja