HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 04 Dhjetor 2022
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

 Kronika e ndeshjes: 1 - Ndeshjet kualifikuese - E premte, 07. Shtator 2012 - 21:30 h

ShqiperiQipro
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 07 Shtator 2012
Match Time :21:30 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Artyom KUCHIN, Evgeni BELSKI, Serik ZHAPPASBAYEV, Pavel SALIY
 
Spektatore: 13.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Timeline
  Shqiperi
  Substitution min 58 ::Jahmir HYKA <-> Armando SADIKUSubstitution min 71 ::Erjon BOGDANI <-> Emiljano VILASubstitution min 81 ::Edgar CANI <-> Hamdi SALIHIGol min 37 ::Armando SADIKUGol min 85 ::Edgar CANIGol min 88 ::Erjon BOGDANIKarton i verdhe min 11 ::Lorik CANAKarton i verdhe min 49 ::Alban MEHAKarton i verdhe min 56 ::Armando SADIKUKarton i verdhe min 88 ::Erjon BOGDANI


  Substitution min 46 ::Christos MASTROU <-> Antonis GEORGALLIDES Substitution min 55 ::Demetris CHRISTOFI <-> Constantinos CHARALAMBIDES Substitution min 76 ::Andreas AVRAAM <-> Michalis KONSTANTINOU Gol min 45-4 ::Vincent LABANKarton i verdhe min 49 ::Vincent LABANGol min 45-4 ::Vincent LABANKarton i verdhe min 49 ::Vincent LABAN
  Qipro
   Eventet
  Gol
  • 37' : Armando SADIKU ( 1 | Goditje me koke )
  • 85' : Edgar CANI ( 1 | Goditje me koke )
  • 88' : Erjon BOGDANI ( 1 | Gjuajtje nga larg )
  • 45-4' : Vincent LABAN ( 1 | Goditje e lire )
  Karton i verdhe
  • 11' : Lorik CANA ( 1 | Faull )
  • 49' : Alban MEHA ( 1 | Grindje )
  • 56' : Armando SADIKU ( 1 | Faull )
  • 88' : Erjon BOGDANI ( 1 | Heq fanellen pas shenimit te golit )
  • 49' : Vincent LABAN ( 1 | Grindje )

   Permbledhja
  Min 90-3 Mbyllet ndeshja me fitoren e merituar te Shqiperise

  Min 90 Arbitri akordon 3 minuta shtese

  Min 90 Goditje kendit per Qipron. Pret Ujkani

  Min 88 Bogdani ndeshkohet me karton pas shenimit te golit. Hoqi fanellen

  Min 87 Bogdani shenon nje super gol nga rreth 25 metra. Goli nr 17 per Bogdanin ne kombetare

  Min 87 Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

  Min 85 Edgar Cani trasformon ne gol nje kros te Hykes

  Min 85 Goooooooooooooooooooooooooooooooooooool

  Min 81 Del Salihi futet Cani

  Min 80 Perseri Cana ndal nje kundershtar dhe nderkohe behet gati per te hyre Edgar Cani

  Min 79 Cana ndal mjaft mire nje kundersulm te Qipros

  Min 76 Zevendesimi i fundit per Qipron. Del Konstantinou dhe futet Avraam

  Min 75 Kukeli gjuan me te majten dhe topi perfundon jashte

  Min 73 Hyka kroson nga krahu i djathte, por topi perfundon jashte

  Min 71 Del Vila futet Bogdani. Prezenca nr 71 per Er Bomberin me fanellen kuq e zi

  Min 69 Bogdani merr udhezimet e fundit nga De Biazi dhe ndihmesi Tramexani

  Min 68  Bogdani behet gati per te hyre ne fushen e lojes

  Min  65 Hyka gjuan fort, por topi perfundon jashte

  Min 63 Dallku kroson ne zone, por Salihi ndalet nga nje mbrojtes qipriot

  Min 62 Ngrihet ne nxemje edhe Roshi

  Min 60 Salihi perseri me rafishate gjuan jashte

  Min 60 Meha kroson ne zone dhe topi largohet nga mbrojtja qipriote

  Min 58 Del Sadiku futet Hyka

  Min 57 Vila rrezikon autogol, por topi per fatin tone perfundon ne shtylle dhe spastrohet nga Cana ne goditje nga kendi

  Min 56 Sadiku ndeshkohet me karton te verdhe

  Min 55 Del Charalambides futet Christofi

  Min 52  Rivenje ansore e Dallkut. Topi i gjate ne zone largohet nga mbrojtja mike

  Min 48 Jane ngritur ne nxemje per Shqiperine,Cani, Bogdani, Arapi dhe Hyka

  Min 47 Meha gjuan nga rreth 30-m, nje goditje te lire dhe portjeri devijon me veshtersi

  Min 46 Fillon pjesa e dyte me nje nderrim tek Qiproja. Del potjeri Georgallides dhe futet portjeri i dyte Mastrou. Tek Shqiperia ska zevendesime


  Min 45+5 Mbyllet pjesa e pare ne barazim 1-1

  Min 45+4 Qipro barazon nga goditja e lire qe nuk ndalet nga askush.Shenues eshte Laban,krosi i tije perfundon ne rrjete

  Min 45+4  Meha dhe Laban i Qipros ndeshkohen me karton te verdhe

  Min 45+2 Bulku demtohet, por as arbitri  dhe as qipriotet nuk ndalin lojen

  Min 45+1 Salihi gjuan dhe topi perplaset ne pjesen e jashtme te rrjetes

  Min 45 Arbitri akordon 3 minuta shtese

  Min 42 Rikthehet Dallku

  Min 41 demtohet Dallku qe shoqerohet jashte fushes se blerte

  Min 41 Kundersulm i qiprioteve qe ndalet nga mbrojtja shqiptare

  Min 39 Faull mbi Vilen ne qender te fushes

  Min 37 Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool. Sadiku shenon me koke

  Min 36 Faull mbi Dallkun. Meha behet gati te krosoje ne zone

  Min 34 Salihi largon krosin qipriot

  Min 33 Dallku shkakton faull ne krahun e djathte te mbrojtjes shqiptare

  Min 31 Pasimi gjate i Canes qe nuk stopohet mire nga Lila.  Topi perfundon jashte

  Min 29 Nga nje kros i Bulkut, Salihi nuk arrin te godasin topin fare afer portes

  Min 27 Faull i Salihit ne sulm

  Min 21 Bulku gjuan nga 30-metra. Topi perfundon jashte

  Min 18  Kukeli pason per Salihin ne zonen kundershtare, por portjeri qipriot ndal aksionin

  Min 12  Goditja e lire spastrohet nga Cana

  Min 11 Cana ndeshkohet me karton te verdhe. Vendimi i arbitrit duket i egzagjeruar

  Min 9 Meha gjuan nga hyrja e zones, por topi perfundon jashte

  Min 7  Pozicjon jashte loje per Qipron

  Min 3 Kros i Mehes dhe rafishate e Salihit jashte

  Min 2 Goditje e lire per Shqiperine, por bllokon portjeri

  Min 1 Fillon ndeshja.Shqiperia sulmon nga e djathta ne te majte.Topin e pare e shkelmon ekipi mik