HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
Team statistics - Vora
General
Matches played: 18
Win: 2
Draw: 4
Lost: 12
Highest home win:
Vora - Shenkolli

1-0
Highest home lost:
Vora - Vllaznia

1-6
Highest away win:

Highest away lost:
Burreli - Vora

2-0
Goals
Goals for: 11
Goals for per match: 0.61
Goals against: 32
Goals against per match: 1.78
No goals against: 5
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 9
Matches played: 9
Total goals (for and against): 26
Goals per match: 2.89
Goals for8
Goals for per match: 0.89
Goals against18
Goals against per match: 2
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 9
Matches played: 9
Total goals (for and against): 17
Goals per match: 1.89
Goals for3
Goals for per match: 0.33
Goals against14
Goals against per match: 1.56
Goals per matchday