HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 18 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
Team statistics - Veleciku
General
Matches played: 18
Win: 8
Draw: 1
Lost: 9
Highest home win:
Veleciku - Erzeni

3-1
Highest home lost:
Veleciku - Vllaznia

0-2
Highest away win:
Vora - Veleciku

0-2
Highest away lost:
Burreli - Veleciku

5-2
Goals
Goals for: 18
Goals for per match: 1
Goals against: 23
Goals against per match: 1.28
No goals against: 6
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 9
Matches played: 9
Total goals (for and against): 16
Goals per match: 1.78
Goals for10
Goals for per match: 1.11
Goals against6
Goals against per match: 0.67
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 9
Matches played: 9
Total goals (for and against): 25
Goals per match: 2.78
Goals for8
Goals for per match: 0.89
Goals against17
Goals against per match: 1.89
Goals per matchday