HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 23 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Vala Superliga Kosove 2016-17
Club information KF PRISHTINA
CLUB EMBLEM - KF PRISHTINA
Address:
KF PRISHTINA,
Klubi Futbollistik PrishtinaStadiumi i Qytetit,
Kosove,
Prishtine,
Republika e Kosoves Republika e Kosoves 
Phone:+381 (0)38 226-968Fax:+381 (0)38 226-968Email: Ky email po mbrohet prej spambots-ave, të duhet JavaScript me e pa Website club:http://www.prishtinafc.comPresident:Remzi EjupiFounded:1922Playground 1:Stadiumi i Qytetit - Prishtina
 
Google maps
Directions from:
 
Teams of this club
PRISHTINA (PRI)