HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Euro 2016 - France 2016
 Ekipi - Rumania [RUM]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
1Costel PANTILIMONCostel PANTILIMON  Romania01. Shkurt 1987 (37)----------
12Ciprian TATARUSANUCiprian TATARUSANU  Romania09. Shkurt 1986 (38)22--------
23Silviu LUNGSilviu LUNG  Romania04. Qershor 1989 (35)----------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
2Alexandru MatelAlexandru Matel  Romania17. Tetor 1989 (34)11----1-----
3Razvan RATRazvan RAT  Romania26. Maj 1981 (43)11----------
4Cosmin MotiCosmin Moti  Romania03. Dhjetor 1984 (39)------------
6Vlad ChirichesVlad Chiriches  Romania14. Nentor 1989 (34)22----1-----
15Valerica GamanValerica Gaman  Romania25. Shkurt 1989 (35)------------
16Steliano FilipSteliano Filip  Romania15. Maj 1994 (30)------------
21Dragos GrigoreDragos Grigore  Romania07. Shtator 1986 (37)22----------
22Cristian SAPUNARUCristian SAPUNARU  Romania05. Prill 1984 (40)22----------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --2-----
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
5Ovidiu HobanOvidiu Hoban  Romania27. Dhjetor 1982 (41)11----------
7Alexandru ChipciuAlexandru Chipciu  Romania18. Maj 1989 (35)11----------
8Mihai PintiliiMihai Pintilii  Romania09. Nentor 1984 (39)11----------
10Nicolae StanciuNicolae Stanciu  Romania07. Maj 1993 (31)11----------
11Gabriel TORJEGabriel TORJE  Romania22. Nentor 1989 (34)211---1-----
17Lucian SanmarteanLucian Sanmartean  Romania13. Mars 1980 (44)1-1---------
18Andrei PrepelitaAndrei Prepelita  Romania08. Dhjetor 1985 (38)22-1--------
20Adrian PopaAdrian Popa  Romania24. Korrik 1988 (35)11-1--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --3-----
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
9Denis AlibecDenis Alibec  Romania05. Janar 1991 (33)11-1--------
13Claudiu KeseruClaudiu Keseru  Romania02. Dhjetor 1986 (37)11----------
14Florin AndoneFlorin Andone  Romania11. Prill 1993 (31)1-1---------
19Bogdan STANCUBogdan STANCU  Romania28. Qershor 1987 (36)22-------1--
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --3--1--
 Stafi i Rumania [Rumania]

 Funksioni
Anghel IordanescuAnghel Iordanescu  Romania04. Maj 1950 (74)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer