HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 26 Shkurt 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Euro 2016 - France 2016
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 1 - E shtunë, 11. Qershor 2016 - 15:00 h

ShqiperiZvicer
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 11 Qershor 2016
Match Time :15:00 h
Match number :2
 
Playground :Stade Bollaert-Delelis, Lens
Match referee(s):Carlos Velasco Carballo, Roberto Alonso Fernández, Juan Carlos Yuste Jiménez, Pol van Boekel
 
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
   • 5' : Fabian SCHAR ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 23' : Lorik CANA ( 1 )
   • 63' : Ergys KACE ( 1 )
   • 89' : Burim KUKELI ( 1 )
   • 90-2' : Mergim MAVRAJ ( 1 )
   • 13' : Fabian SCHAR ( 1 )
   • 66' : Valon BEHRAMI ( 1 )
   Karton i verdhe-kuq
   • 36' : Lorik CANA ( 1 )