HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 13 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
Team statistics - KOSOVA(V)
General
Matches played: 25
Win: 6
Draw: 7
Lost: 12
Highest home win:
KOSOVA(V) - DRENICA

4-0
Highest home lost:
KOSOVA(V) - TREPCA

0-3
Highest away win:
HYSI - KOSOVA(V)

1-2
Highest away lost:
HYSI - KOSOVA(V)

6-2
Goals
Goals for: 18
Goals for per match: 0.72
Goals against: 31
Goals against per match: 1.24
No goals against: 10
Home games statistics
Home games percentage: 0.48
Matches total: 12
Matches played: 12
Total goals (for and against): 17
Goals per match: 1.42
Goals for10
Goals for per match: 0.83
Goals against7
Goals against per match: 0.58
Away games statistics
Away games percentage: 0.52
Matches total: 13
Matches played: 13
Total goals (for and against): 32
Goals per match: 2.46
Goals for8
Goals for per match: 0.62
Goals against24
Goals against per match: 1.85
Goals per matchday