HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
Team statistics - Luftetari
General
Matches played: 36
Win: 11
Draw: 11
Lost: 14
Highest home win:
Luftetari - Partizani

2-0
Highest home lost:
Luftetari - Partizani

0-1
Highest away win:
Korabi - Luftetari

0-4
Highest away lost:
Flamurtari - Luftetari

5-0
Goals
Goals for: 37
Goals for per match: 1.03
Goals against: 45
Goals against per match: 1.25
No goals against: 10
Home games statistics
Home games percentage: 0.56
Matches total: 20
Matches played: 20
Total goals (for and against): 35
Goals per match: 1.75
Goals for21
Goals for per match: 1.05
Goals against14
Goals against per match: 0.7
Away games statistics
Away games percentage: 0.44
Matches total: 16
Matches played: 16
Total goals (for and against): 47
Goals per match: 2.94
Goals for16
Goals for per match: 1
Goals against31
Goals against per match: 1.94
Goals per matchday