HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 05 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
Team statistics - Skenderbeu
General
Matches played: 36
Win: 21
Draw: 9
Lost: 6
Highest home win:
Skenderbeu - Korabi

3-0
Highest home lost:
Skenderbeu - Partizani

1-2
Highest away win:
Laci - Skenderbeu

1-5
Highest away lost:
Kukësi - Skenderbeu

2-0
Goals
Goals for: 45
Goals for per match: 1.25
Goals against: 22
Goals against per match: 0.61
No goals against: 23
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 18
Matches played: 18
Total goals (for and against): 39
Goals per match: 2.17
Goals for29
Goals for per match: 1.61
Goals against10
Goals against per match: 0.56
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 18
Matches played: 18
Total goals (for and against): 28
Goals per match: 1.56
Goals for16
Goals for per match: 0.89
Goals against12
Goals against per match: 0.67
Goals per matchday