HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 13 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
Team statistics - KOSOVA(V)
General
Matches played: 31
Win: 6
Draw: 7
Lost: 18
Highest home win:
KOSOVA(V) - DRITA

2-0
Highest home lost:
KOSOVA(V) - FERONIKELI

1-3
Highest away win:
TREPCA 89 - KOSOVA(V)

0-2
Highest away lost:
DRITA - KOSOVA(V)

5-1
Goals
Goals for: 21
Goals for per match: 0.68
Goals against: 47
Goals against per match: 1.52
No goals against: 10
Home games statistics
Home games percentage: 0.45
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 24
Goals per match: 1.6
Goals for12
Goals for per match: 0.8
Goals against12
Goals against per match: 0.8
Away games statistics
Away games percentage: 0.52
Matches total: 17
Matches played: 16
Total goals (for and against): 44
Goals per match: 2.75
Goals for9
Goals for per match: 0.56
Goals against35
Goals against per match: 2.19
Goals per matchday