HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 05 Gusht 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
Team statistics - HAJVALIA
General
Matches played: 31
Win: 16
Draw: 7
Lost: 8
Highest home win:
HAJVALIA - KOSOVA(V)

4-1
Highest home lost:
HAJVALIA - DRENICA

1-2
Highest away win:
KF ISTOGU - HAJVALIA

1-3
Highest away lost:
LIRIA - HAJVALIA

3-0
Goals
Goals for: 39
Goals for per match: 1.26
Goals against: 23
Goals against per match: 0.74
No goals against: 15
Home games statistics
Home games percentage: 0.48
Matches total: 16
Matches played: 16
Total goals (for and against): 35
Goals per match: 2.19
Goals for28
Goals for per match: 1.75
Goals against7
Goals against per match: 0.44
Away games statistics
Away games percentage: 0.48
Matches total: 16
Matches played: 15
Total goals (for and against): 27
Goals per match: 1.8
Goals for11
Goals for per match: 0.73
Goals against16
Goals against per match: 1.07
Goals per matchday