HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 05 Gusht 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2015-16
Team statistics - Iliria
General
Matches played: 27
Win: 8
Draw: 4
Lost: 15
Highest home win:
Iliria - Ada

6-1
Highest home lost:
Iliria - Korabi

0-1
Highest away win:
Kamza - Iliria

0-1
Highest away lost:
Burreli - Iliria

5-0
Goals
Goals for: 34
Goals for per match: 1.26
Goals against: 45
Goals against per match: 1.67
No goals against: 4
Home games statistics
Home games percentage: 0.48
Matches total: 13
Matches played: 13
Total goals (for and against): 41
Goals per match: 3.15
Goals for26
Goals for per match: 2
Goals against15
Goals against per match: 1.15
Away games statistics
Away games percentage: 0.52
Matches total: 14
Matches played: 14
Total goals (for and against): 38
Goals per match: 2.71
Goals for8
Goals for per match: 0.57
Goals against30
Goals against per match: 2.14
Goals per matchday