HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 12 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
Team statistics - KOSOVA(V)
General
Matches played: 29
Win: 12
Draw: 10
Lost: 7
Highest home win:
KOSOVA(V) - KF ISTOGU

5-0
Highest home lost:
KOSOVA(V) - FERONIKELI

0-2
Highest away win:
BESA - KOSOVA(V)

2-3
Highest away lost:
FERONIKELI - KOSOVA(V)

3-1
Goals
Goals for: 32
Goals for per match: 1.1
Goals against: 23
Goals against per match: 0.79
No goals against: 13
Home games statistics
Home games percentage: 0.53
Matches total: 16
Matches played: 15
Total goals (for and against): 30
Goals per match: 2
Goals for21
Goals for per match: 1.4
Goals against9
Goals against per match: 0.6
Away games statistics
Away games percentage: 0.47
Matches total: 14
Matches played: 14
Total goals (for and against): 25
Goals per match: 1.79
Goals for11
Goals for per match: 0.79
Goals against14
Goals against per match: 1
Goals per matchday