HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 21 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
Team statistics - FERONIKELI
General
Matches played: 29
Win: 17
Draw: 9
Lost: 3
Highest home win:
FERONIKELI - FERIZAJ

4-0
Highest home lost:
FERONIKELI - HAJVALIA

2-5
Highest away win:
TREPCA - FERONIKELI

0-2
Highest away lost:
DRITA - FERONIKELI

1-0
Goals
Goals for: 45
Goals for per match: 1.55
Goals against: 21
Goals against per match: 0.72
No goals against: 15
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 45
Goals per match: 3
Goals for30
Goals for per match: 2
Goals against15
Goals against per match: 1
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 14
Total goals (for and against): 21
Goals per match: 1.5
Goals for15
Goals for per match: 1.07
Goals against6
Goals against per match: 0.43
Goals per matchday