HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2014-15
Team statistics - Luftetari
General
Matches played: 28
Win: 11
Draw: 4
Lost: 13
Highest home win:
Luftetari - Tomori

3-1
Highest home lost:
Luftetari - Dinamo

0-2
Highest away win:
Sopoti - Luftetari

1-2
Highest away lost:
Lushnja - Luftetari

3-0
Goals
Goals for: 26
Goals for per match: 0.93
Goals against: 30
Goals against per match: 1.07
No goals against: 6
Home games statistics
Home games percentage: 0.52
Matches total: 14
Matches played: 14
Total goals (for and against): 33
Goals per match: 2.36
Goals for21
Goals for per match: 1.5
Goals against12
Goals against per match: 0.86
Away games statistics
Away games percentage: 0.52
Matches total: 14
Matches played: 14
Total goals (for and against): 23
Goals per match: 1.64
Goals for5
Goals for per match: 0.36
Goals against18
Goals against per match: 1.29
Goals per matchday