HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 26 Tetor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2014-15
Team statistics - Lushnja
General
Matches played: 26
Win: 15
Draw: 5
Lost: 6
Highest home win:
Lushnja - Luftetari

3-0
Highest home lost:
Lushnja - Tomori

0-1
Highest away win:
Butrinti - Lushnja

2-4
Highest away lost:
Luftetari - Lushnja

1-0
Goals
Goals for: 34
Goals for per match: 1.31
Goals against: 17
Goals against per match: 0.65
No goals against: 13
Home games statistics
Home games percentage: 0.48
Matches total: 13
Matches played: 13
Total goals (for and against): 27
Goals per match: 2.08
Goals for20
Goals for per match: 1.54
Goals against7
Goals against per match: 0.54
Away games statistics
Away games percentage: 0.48
Matches total: 13
Matches played: 13
Total goals (for and against): 24
Goals per match: 1.85
Goals for14
Goals for per match: 1.08
Goals against10
Goals against per match: 0.77
Goals per matchday