HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 05 Gusht 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2014-15
Team statistics - Besa
General
Matches played: 30
Win: 6
Draw: 10
Lost: 14
Highest home win:
Besa - Ada

3-2
Highest home lost:
Besa - Iliria

0-4
Highest away win:
Veleciku - Besa

0-2
Highest away lost:
Beselidhja - Besa

3-0
Goals
Goals for: 26
Goals for per match: 0.87
Goals against: 46
Goals against per match: 1.53
No goals against: 7
Home games statistics
Home games percentage: 0.48
Matches total: 13
Matches played: 13
Total goals (for and against): 32
Goals per match: 2.46
Goals for13
Goals for per match: 1
Goals against19
Goals against per match: 1.46
Away games statistics
Away games percentage: 0.63
Matches total: 17
Matches played: 17
Total goals (for and against): 40
Goals per match: 2.35
Goals for13
Goals for per match: 0.76
Goals against27
Goals against per match: 1.59
Goals per matchday