HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 08 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
Team statistics - Dinamo
General
Matches played: 33
Win: 19
Draw: 4
Lost: 10
Highest home win:
Dinamo - Gramozi

4-0
Highest home lost:
Dinamo - Laci

2-4
Highest away win:
Flamurtari - Dinamo

0-3
Highest away lost:
Shkumbini - Dinamo

4-0
Goals
Goals for: 56
Goals for per match: 1.7
Goals against: 42
Goals against per match: 1.27
No goals against: 12
Home games statistics
Home games percentage: 0.52
Matches total: 17
Matches played: 17
Total goals (for and against): 53
Goals per match: 3.12
Goals for34
Goals for per match: 2
Goals against19
Goals against per match: 1.12
Away games statistics
Away games percentage: 0.48
Matches total: 16
Matches played: 16
Total goals (for and against): 45
Goals per match: 2.81
Goals for22
Goals for per match: 1.38
Goals against23
Goals against per match: 1.44
Goals per matchday