HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10

Player Information - Xhevit KALOTI

Personal data

Picture of Xhevit KALOTI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Xhevit KALOTI
Birthday (Age):11. Shkurt 1989 (35)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday September 20PogradecivsElbasani010--1-----
Saturday September 26LushnjavsPogradeci101--------
Monday October 05PogradecivsGramshi101--------
Saturday October 17BurrelivsPogradeci100--------
Monday October 26PogradecivsPartizani010--------
Saturday November 21SopotivsPogradeci100--------
Saturday January 30SkraparivsGramshi100--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport100--------
Saturday February 13BeselidhjavsGramshi101--------
Saturday February 20GramshivsBylis100--------
Saturday February 27AdavsGramshi100--------
Saturday March 06GramshivsPogradeci100--------
Saturday March 27GramshivsKamza100--------
Games total1123--1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2010-11Teuta7521--1-----
Kategoria 1 2009-10Pogradeci3121--1-----
Career Total10642--2-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2010-112010-11TeutaMesfushor
Kategoria 1 2009-102009-10PogradeciMesfushor