HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
E shtunë, 14 Maj 2016 17:30 h
 
GJILAN vs LIRIA
 

Match details
Match Date :E shtunë, 14 Maj 2016
Match Time :17:30 h
 

Head-to-head

GJILAN Stats LIRIA
5 Current rank 9
31 Matches 31
13/7/11 W/D/L (Total) 10/8/13
8/4/4 W/D/L (Home)9/4/2
5/3/7 W/D/L (Away)1/4/11
46Points38
28 : 26 Goals31 : 43
2 Difference-12
GJILAN - LIRIA 3:1 Highest won homeLIRIA - KF LLAPI 5:2
GJILAN - DRITA 0:2 Highest loss homeLIRIA - FERONIKELI 2:3
DRITA - GJILAN 0:3 Highest won awayKF ISTOGU - LIRIA 1:3
HAJVALIA - GJILAN 2:0 Highest loss awayTREPCA 89 - LIRIA 6:0


History of matches
Vala Superliga Kosove 2016-17
9E shtunë, 15. Tetor 201615:00LIRIA-GJILAN1-0
20E mërkurë, 08. Mars 201713:00GJILAN-LIRIA0-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
7E mërkurë, 28. Shtator 201116:00GJILAN-LIRIA2-1
18E shtunë, 10. Mars 201214:00LIRIA-GJILAN4-1
29E shtunë, 12. Maj 201216:00LIRIA-GJILAN3-1
29E diel, 13. Maj 201216:00LIRIA-GJILAN3-1
Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
2E diel, 30. Gusht 201515:30GJILAN-LIRIA3-1
13E mërkurë, 04. Nentor 201513:00LIRIA-GJILAN1-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
4E enjte, 03. Shtator 200916:00LIRIA-GJILAN1-1Match Report
15E diel, 01. Nentor 200913:00GJILAN-LIRIA0-0
24E mërkurë, 14. Prill 201012:00GJILAN-LIRIA2-0