HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 21 Maj 2022
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E shtunë, 17. Gusht 2013 - 18:30 h

PRISHTINAFERIZAJ
10

 Eventet
Gol
 • 15' : Driton KRASNIQI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • ' : Drilon BERISHA ( 1 )
  • ' : Liridon KUKAJ ( 1 )
  • ' : Isuf LLUMNICA ( 1 )
  • ' : Dardan JASHARI ( 1 )

   Permbledhja

  27' Gol - 1-0

  Triumf Shabani jep nje asist per Burim Shalen i cili shenon

  33' Gol - 1-1

  Mentor Zhdrella barazon per Hysin

  40' Penallti