HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EUROPA League 2012-13
 Kronika e ndeshjes: Second Qualifying Round - E enjte, 26. Korrik 2012 - 20:00 h

Aalesunds FkTirana
50

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 26 Korrik 2012
Match Time :20:00 h
Match number :2
 
 

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 45-1' : Michael BARRANTES ( 1 )
 • 48' : Jonatan TOLLAS ( 1 )
 • 64' : Leke James SAMSON ( 1 )
 • 77' : Leke James SAMSON ( 1 )
 • 83' : Tremaine STEWART ( 1 )
  Karton i verdhe
   • 13' : Nertil FERRAJ ( 1 )
   • 54' : Entonio PASHAJ ( 1 )
   • 55' : Gilman LIKA ( 1 )