HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EUROPA League 2012-13
 Kronika e ndeshjes: First Qualifying Round - E enjte, 05. Korrik 2012 - 21:30 h

FlamurtariFc Honved Budapest
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 05 Korrik 2012
Match Time :21:30 h
 
Playground :Stadiumi "Flamurtari" - Vlorë
 
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
  • 46' : Richárd VERNES ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 16' : Polizoi ARBERI ( 1 )
  • 84' : Gledi MICI ( 1 )
  • 24' : Marshal JOHNSON ( 1 )
  • 27' : Richárd VERNES ( 1 )
  • 53' : Gellért IVANCSICS ( 1 )
  • 75' : Herve TCHAMI ( 1 )
  • 90-4' : Botond BARATH ( 1 )