HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kupa e Shqiperise 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Finalja - E diel, 09. Maj 2010 - 11:27 h

VllazniaBesa
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 09 Maj 2010
Match Time :11:27 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Darko CEVRIN
 
Spektatore: 11.000

 Formacionet
Portier
  Mbrojtes
  Mesfushor
  Sulmues

   Zevendesimet

   Eventet
  Gol
  • 64' : Bekim BALAJ ( 1 )
  • 85' : Renato ARAPI ( 1 )
  • 98' : Paulin DHEMBI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 45' : Ilir NALLBANI ( 1 )
  • 69' : Dritan SMAJLI ( 1 )
  • 30' : Meglid MIHANI ( 1 )
  • 65' : Bledar MANCAKU ( 1 )

   Permbledhja